Scroll Top

Podsumowanie 20. jubileuszowych Targów BHP w 2023 roku

8-9 marca 2023 odbyły się 20. Jubileuszowe Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa, Higieny Pracy i Ochrony Przeciwpożarowej w Katowicach.

 
9 marca zakończyły się największe w południowej Polsce Targi Bezpieczeństwa, Higieny Pracy i Ochrony Przeciwpożarowej BHP 2023, które miały miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 wystawców z kraju oraz zagranicy w tym z Austrii, Belgii, Czech, Dania, Słowacji, Niemiec i Włoch. Było to wyjątkowe spotkanie, nie tylko ze względu na obchodzony jubileusz, ale przede wszystkim ze względu na wysoki poziom merytoryczny wydarzeń towarzyszących targom oraz liczbę zwiedzających – ponad 4000 profesjonalnych zwiedzających reprezentujących firmy świadomie dbające o bezpieczeństwo i jakość pracy pracowników z całej Polski.
 

Jubileuszowa edycja targów została objęta patronatem honorowym Głównego Inspektora Pracy, Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego, Wyższego Urzędu Górniczego, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP oraz Urzędu Dozoru Technicznego, a także Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach oraz Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego S.A.

W trakcie dwudniowych targów odwiedzający mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w dziedzinie bezpieczeństwa, a także wziąć udział w licznych prezentacjach i pokazach.

Wielka wartość spotkań merytorycznych doceniona przez uczestników

Podczas Targów BHP w Katowicach odbyło się ponad 20 godzin bezpłatnych konferencji, sympozjów oraz dyskusji w gronie specjalistów. Goście mogli skorzystać również ze szkoleń udzielania pierwszej pomocy oraz spotkań z patronami honorowymi oraz merytorycznymi w specjalnej Strefie Eksperckiej.

W pierwszym dniu targów miały miejsce:

 • Konferencja Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach pt.: „Czynniki szkodliwe występujące w środowisku pracy – rola i zadania Państwowej Inspekcji Pracy”
 • Sympozjum organizowanym przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach pt.:„Dobre Praktyki BHP”
 • Konferencja zorganizowana przez Koalicję Bezpieczni w Pracy pt.: „Pracownicy 50+: możliwości i ograniczenia”, czyli jak zadbać o bhp pracowników w wieku powyżej 50 lat
 • Konferencja organizowana przez Fundację Kultury Bezpieczeństwa pt.: „Praktyczne aspekty zarządzania zdrowiem psychicznym w Twojej firmie”

Natomiast w drugim dniu targów na szczególną uwagę zasługiwała Konferencja Wektory BHP Intersafe & DNV – Forum Praktyków, której organizatorem był DNV/ INTERSAFE a LYRECO Company.

Najlepsi wystawcy branży BHP w Katowicach

Wśród ponad 100 wystawców na targach swoją ofertę zaprezentowali wystawcy oferujący rozwiązania z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ochrony osobistej, odzieży ochronnej, systemów monitorowania środowiska pracy, producenci systemów monitorowania środowiska pracy i aparatury kontrolno-pomiarowej. Nie zabrakło również, krajowych i zagranicznych producentów oraz dystrybutorów środków ochrony indywidualnej i zbiorowej pracowników, producentów zabezpieczeń asekuracyjnych przed upadkiem z wysokości, czy też dystrybutorów odzieży i obuwia ochronnego.
 
 

Wyniki Konkursu na Innowacyjny Produkt Targów BHP

Wieloletnią tradycją katowickich Targów BHP jest konkurs na NAJLEPSZY PRODUKT prezentowany na targach. W tym roku zgłoszone produkty ocenianie były w dwóch kategoriach – Produkt oraz Usługa.
Biorąc pod uwagę cechy takie jak: innowacyjność, jakość, charakter proekologiczny oraz wrażania ogólne produktów i usług JURY pod przewodnictwem Dr inż. Witolda Kreisler przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

KATEGORIA:  PRODUKT

 • I MIEJSCE : ATLAS SCHUHFABRIK GmbH & Co Ko – ATLAS® Recycling Safety Shoe – obuwie ochronne z materiałów z recyklingu
 • II MIEJSCE : EnSafe Sp. z o.o. – Krzesło ewakuacyjne FALCON
 • III MIEJSCE : Dräger Polska Sp. z o. o. – Gas Detection Conect

WYRÓŻNIENIA:

 • I UNITEM – Thermosafety to nowoczesny system BHP odróżniający ludzi od pozostałych elementów środowiska przemysłowego
 • II PPUH SONOPAN – MIERNIK SKUTKU BAKTERIOBÓJCZEGO UVC-2GRM
 • III SCHUTZE SCHUHE GmBH – SCHUTZE ASPHALT PROFI – obuwie ochronne umożliwiające pracę na gorącym asfalcie

KATEGORIA: USŁUGA

 • I MIEJSCE: Osmoteq Sp. z o.o. – HID – RATION ACADEMY  – program właściwego nawadniania pracowników
 • II MIEJSCE: Lakeland Industires Europe Ltd. – Lakeland – Bodytrak. Zabezpieczenie Pracowników w czasie rzeczywistym przed zagrożeniami związanymi z obciążeniem organizmu, zmęczeniem analizując parametry użytkownika i dane z otoczenia pracy.
 • III MIEJSCE: JSP Safety GmBH – JSPGO – interaktywne, wielojęzyczne przewodniki online
 • WYRÓŻNIENIE: OPROGRAMOWANIE: DOMEBA iManSys Software-Suite – 7 zintegrowanych systemów oprogramowania

Najważniejsze wydarzenie branży BHP na południu Polski.

Kwestie związane z BHP są kluczowe dla zarządzania w firmie i mają bezpośrednie przełożenie na wyniki ekonomiczne. Zdaje sobie z tego sprawę coraz szersza grupa przedsiębiorców. Dlatego właśnie od kilku lat na targach BHP w Katowicach widać wzrost zainteresowania wydarzeniem pracodawców i kadry zarządzającej. Oczekują oni, że znajdą na targach kompleksowe rozwiązaniami w zarządzaniu BHP. Oczywiście naprzeciw ich oczekiwania wychodzą Wystawcy, prezentujący swą ofertę oraz rozwiązania.

Fotorelacja >>> ZOBACZ
Video Relacja >>> ZOBACZ